top of page

Pohodové místo u Pivovarského rybníka

molo 2_edited.jpg
ikona person.png

Hana Jarošová, Ing. et Ing.

png-clipart-google-map-maker-computer-ic

k.ú. Strančice

ikona peníze 2.png

230.000 Kč

ikona kalendář.png

2024

Popis projektu

Pivovarský rybník se nachází ve středu obce Strančice a patří také k historickému centru obce. Má velký potenciál k procházkám i trávení volného času. V současnosti zde najdeme krásnou bylinkovou zahrádku. Vzhledem k tomu, že je rybník z velké části ve vlastnictví soukromé osoby - pana M., který byl v době zpracování projektu na dlouhodobé dovolené, nepodařilo se mi získat jeho souhlas s projektem. Proto jsem projekt zpracovala ve  2 variantách.

V obou případech vznikne příjemné místo v centru obce určené k posezení, případně pomůže v zimním období bruslařům lépe se dostat do rybníka. Součástí obou variant je vysazení převislé vrby, která nejen zpevní břeh rybníka, ale také přispěje k příjemné atmosféře a podpoření přírodního rázu místa.

Varianta A: Pobytové schody Schody lze vybudovat bez souhlasu majitele rybníka jen za části pozemku náležící obci - tj. na místě označeném na mapě č, 2. Jednalo by se o konstrukci pevně zabudovanou do břehů rybníka's odolným dřevem, např. dubovým.

Varianta B: Plovoucí molo Snadnější a levnější varianta na instalaci, nebude třeba výraznějších zásahů do hráze. Jen je třeba získat dodatečně souhlas vlastníka rybníka. Molo je typizované, jde ho objednat na kIíč.

Umístění, inspirace - ilustrativní obrázky

Jak využijí nápad obyvatelé Strančic a přidružených obcí

Nový projekt budou moci občané využívat celoročně k procházkám, zatraktivní střed obce.

Pro nejlepší projekty hlasujte od 17. do 28.6.2024.

nebo

bottom of page